Oficjalny Serwis Miasta Wałbrzycha

Wywalamy graty z chaty

W dniach od 5 do 16 marca 2018 r. rusza kolejna akcja pod hasłem "Wywalamy graty z chaty", czyli zbiórka odpadów wielkogabarytowych, mebli, zużytych opon, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (np.

Przebudowa placu Magistrackiego

21 stycznia rozpoczęły się prace budowlane, które radykalnie zmienią charakter placu. - Najważniejsza obok rynku przestrzeń publiczna starego miasta przede wszystkim zyska nową, przyjazną nawierzchnię ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych – mówi prezydent Roman Szełemej.

Ponad 4000 opraw oświetleniowych w Wałbrzychu zostanie wymienionych

Wałbrzych pozyskał dofinansowanie przedsięwzięcia z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach I konkursu programu priorytetowego System zielonych inwestycji SOWA – Energooszczędne oświetlenie uliczne pn. Wymiana opraw oświetleniowych w Wałbrzychu.

Orszak Trzech Króli

Już po raz drugi mamy zaszczyt zaprosić wszystkich wałbrzyszan na Orszak Trzech Króli, który wyruszy 6 stycznia 2014 roku, o godz. 12.15 spod kościoła pod wezwaniem Św. Aniołów Stróżów przy ul. St. Moniuszki.

Otwarcie Centrum Pulmonologii w Wałbrzychu

3 grudnia w Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu dokonano uroczystego przecięcia wstęgi w Centrum Pulmonologii. Inwestycja ta jest odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców Aglomeracji Wałbrzyskiej dotyczące usług medycznych związanych z leczeniem m.in. byłych pracowników przemysłu węglowego, obecnie pracujących w przemyśle surowców skalnych, w koksowniach i zakładach pokrewnych.

Miasta i gminy z powiatu świdnickiego dołączyły do Aglomeracji Wałbrzyskiej

Uchwała w sprawie przyjęcia 7 gmin powiatu świdnickiego do Aglomeracji Wałbrzyskiej oraz Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych podjęta. Jednogłośnie przyjęła ją 16-osobowa Rada Samorządowa Aglomeracji, która w czwartek 23 stycznia obradowała w Świdnicy.

Polsky

Spotkanie konsultacyjne "Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Województwa Dolnośląskiego"

Zarząd Województwa Dolnośląskiego zaprasza wszystkich mieszkańców województwa, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, przedsiębiorców, organizacji społecznych, środowisk naukowych na spotkanie konsultacyjne "Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Województwa Dolnośląskiego".

Wałbrzyskie trojaczki

W ubiegłym tygodniu Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej odwiedził kolejne wałbrzyskie trojaczki: Hanię, Zosię i Antosia. Cała trójka urodziła się ponad trzy miesiące temu w Wałbrzychu i ma się znakomicie.

Prezydent złożył gratulacje rodzicom, a trojaczki otrzymały upominki oraz bardzo przydatny prezent, jakim są foteliki samochodowe. Dzięki temu cała rodzina może wygodnie i bezpiecznie podróżować.

Nie dajmy się nabrać

W związku z pojawiającymi się sygnałami o fałszywych zawiadomieniach dotyczących zmiany rachunku bankowego, na który należy dokonywać wpłat opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi Urząd Miejski w Wałbrzychu informuje, iż rachunki bankowe dotyczące opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (opłata za śmieci) nie uległy zmianie.