Imieniny: Eweliny, Jana i Pawła
10.05.2017
Dni Bezpiecznego Internetu

SZANOWNI PAŃSTWO

Prezydent Miasta Wałbrzycha, Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk”, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa oraz Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” serdecznie zapraszają Państwa w dniach 18 i 19 maja 2017 r. do udziału w Międzynarodowej Konferencji w ramach Dolnośląskich Dni Bezpiecznego Internetu „(NIE)BEZPIECZNA CYBERPRZESTRZEŃ”

W pierwszym dniu konferencji proponujemy podjęcie następujących zagadnień:

• Przedstawienie założeń innowacyjnego programu działań Zespołu ds. Bezpieczeństwa w Cyberprzestrzeni przy Prezydencie Miasta Wałbrzycha.
  • Wystąpienie przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Dzieci w Świecie Wirtualnym – senatora Łukasza Mikołajczyka.
  • Wygłoszenie referatu przez ks. dr. Mariusza Szymańskiego –„Wartości dzieci i młodzieży w świecie realnym i wirtualnym”.
  • Omówienie wyzwań oświaty i profilaktyki w zakresie zagrożeń cyberprzestrzeni, aspektów badawczych, merytorycznych i metodycznych.
  • Przedstawienie pedagogicznych aspektów zagrożeń w cyberprzestrzeni.
  • Omówienie skutków społeczno-edukacyjnych i psychicznych zagrożeń cyberprzestrzeni.
  • Wystąpienia zagranicznych prelegentów.
  • Wystąpienie przedstawiciela Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, naczelnika Wydziału d/w z Cyberprzestępczością - mł. insp. Ryszarda Piotrowskiego.

W drugim dniu przewidujemy:

• Zajęcia o charakterze teoretyczno-metodycznym dla członków Zespołu i osób chętnych z województwa dolnośląskiego.
  • Prezentacja pierwszej w Polsce aplikacji multimedialnej na telefony komórkowe dotyczącej cyberprzestępczości (narzędzie, które łączy w sobie elementy rozrywki i edukacji) - st. sierż. Łukasz Raczkowski z KMP Wrocław, będący inicjatorem powstania gry, przybliży genezę, zasady działania oraz dostępność aplikacji.
  • Wystąpienia zagranicznych prelegentów.
  • Prezentację książek oraz prac doktorskich i magisterskich o zagrożeniach cyberprzestrzeni jako wykładni do przedmiotowej działalności.
  • Analizę indywidualnych przypadków.
  • Przeprowadzenie subdyscyplinarnych badań ilościowych i jakościowych.
  • Rozstrzygnięcie konkursów dla uczniów.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w konferencji poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej Zespołu ds. Bezpieczeństwa w Cyberprzestrzeni www.bezpieczni.walbrzych.pl do dnia 16 maja 2017 r. Liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Dla osób biorących udział w dwóch dniach konferencji organizatorzy zapewniają bezpłatne zwiedzanie „Starej Kopalni”.

Załącznik: