• Czeski
  • Angielski
  • Francuski
  • Niemiecki
  • Polski
Imieniny: Albiny, Sebastiana i Zdzisławy
poniedziałek, 16 grudnia 2019
Ferie zimowe w Starej Kopalni
11.01.2016
Ferie zimowe w Starej Kopalni

Od 15 stycznia w Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” rusza druga edycja Ferii Zimowych, podczas których na dzieci i młodzież w każdym wieku czeka moc niezapomnianych atrakcji!

SZYCHTA FUKSÓW czyli pierwsza zmiana młodych górników

Emocjonująca, blisko dwugodzinna, drużynowa rywalizacja, quizy tematyczne, zajęcia praktyczne w górniczej kuźni i maszynowni – wszystkie te elementy składają się na Szychtę Fuksów, której uczestnicy zyskają możliwość poznania tajników pracy kopalni. Kim był „werbus”? Dlaczego szyby wydobywcze kopalni położone są tak blisko siebie? Z jaką prędkością klatki szybowe zwoziły górników pod ziemie do pracy? Te i mnóstwo innych informacji czekają na odkrycie podczas lutowej szychty. Dla najlepszych tj. „fest fuksów” przewidziano nagrody i upominki, które otrzymają z rąk „Starej Strzechy” – prawdziwych górników z wałbrzyskich kopalni.

KOLOROWE FERIE W CENTRUM CERAMIKI

Cykl tygodniowych warsztatów bądź pojedynczych zajęć dla „Młodych Mistrzów Ceramiki” obejmujących naukę technik modelowania ręcznego, formowania na kole garncarskim czy szkliwienia i zdobienia rozwijający twórczą ekspresję oraz wzbogacający wyobraźnię zarówno najmłodszych jak również starszych adeptów sztuki ceramicznej. Gwarantowana świetna zabawa i niesamowita pamiątka w postaci własnoręcznie wykonanego małego dzieła sztuki, a także szansa zdobycia okolicznościowego certyfikatu w przypadku warsztatów tygodniowych.

Więcej informacji na stronie: http://www.starakopalnia.pl/ferie-2016/

Załącznik: 
Ferie1.36MB
Archiwum wiadomości »
Prześlij zdjęcie, zgarnij nagrody
Go to airqualityapp Go to facebook Go to twitter