• Czeski
  • Angielski
  • Francuski
  • Niemiecki
  • Polski
Imieniny: Cezarego, Marii i Zygfryda
czwartek, 22 sierpnia 2019
30.01.2019
Graj w planszówkę i poznawaj Wałbrzych

Spacery historyczne, kawiarenki obywatelskie, Mikrogranty, debaty i spotkania w obszarach rewitalizacji… to tylko niektóre z działań związanych z projektem pilotażowym rewitalizacji Wałbrzycha. Kolejny rok realizacji projektu niesie za sobą kilka nowych propozycji dla mieszkańców. Jedną z nich jest wydana z początkiem 2019 roku gra planszowa pn. „Tajemniczy Wałbrzych: Akcja Rewitalizacja”. Grę przygotowało Biuro Rewitalizacji i Planowania Przestrzennego we współpracy z Publiczną „Biblioteką pod Atlantami” w Wałbrzychu, której pracownicy są autorami zarówno scenariusza jak i oprawy graficznej gry.

W ten nietypowy sposób mieszkańcy Wałbrzycha oraz innych miast, mogą zdobyć wiedzę o wielu ciekawych miejscach i wydarzeniach związanych z Wałbrzychem. Planszówka jest także ciekawą propozycją spędzania wolnego czasu i sposobem integracji uczniów szkół czy mieszkańców poszczególnych dzielnic. Gra planszowa „Tajemniczy Wałbrzych: Akcja Rewitalizacja”, składa się z dwóch odrębnych gier: przeznaczonej dla młodszych graczy gry „Tajemniczy Wałbrzych” i przeznaczonej dla graczy starszych gry „Wałbrzych – miasto do odkrycia”. Każdy gracz, który jest ciekawy historii naszego miasta znajdzie coś dla siebie. Gracze w sposób atrakcyjny i ciekawy będą mogli zapoznać się z najważniejszymi postaciami oraz miejscami związanymi z Wałbrzychem, a także poznać legendy, podania oraz wydarzenia z wieloletniej historii miasta, aż do czasów najnowszych, na przykład historię związaną ze złotym pociągiem.

Gra „Tajemniczy Wałbrzych – Akcja Rewitalizacja” trafi do wałbrzyskich szkół, fili bibliotecznych, placówek kulturalno-oświatowych i mieszkańców w ramach organizowanych przez Biuro Rewitalizacji wydarzeń i konkursów.

Projekt pn. „Finansowe i planistyczne narzędzia w programowaniu i wdrażaniu Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Wałbrzycha” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020

Archiwum wiadomości »
Prześlij zdjęcie, zgarnij nagrody
Go to airqualityapp Go to facebook Go to twitter