Imieniny: Benedykta, Izodory i Wacławy
Ferie zimowe w SK
03.02.2020
Wydarzenia w Starej Kopalni

Początek roku to zawsze intensywny czas wyjazdów promocyjnych. Stara Kopalnia już w styczniu pojawiła się w Zieleńcu, a w kolejnych tygodniach stoisko obiektu pojawi się jeszcze w kilku miejscowościach górskich. Ponadto materiały Starej Kopalni były dostępne podczas Ferien Messe Wien 2020 w Wiedniu na stoisku Zagranicznych Ośrodków Polskiej Organizacji Turystycznej oraz podczas Międzynarodowych Targach Regionów Turystycznych REGIONTOUR w Brnie na stoisku LOT AW. Oprócz działań promocyjnych instytucja prowadzi również zajęcia edukacyjne i warsztaty ceramiczne w ramach Ferii Zimowych - oferta skierowana jest zarówno do grup zorganizowanych, jak i do osób indywidualnych.

W miniony weekend Stara Kopalnia była obecna na Projekcie Zima w Zieleńcu. Jest to akcja organizowana przez jedną ze stacji telewizyjnych – polega na stworzeniu „miasteczka” z różnymi atrakcjami na stokach najbardziej popularnych miejscowości górskich.

Stara Kopalnia uczestniczyła w Projekcie Zima na zaproszenie Wydziału Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Przez dwa dni wszyscy chętni mogli skorzystać z górniczego konkursu z nagrodami, spróbować wyjątkowej herbaty ze Starej Kopalni „Gorącej Barbary” oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek o obiekcie od przewodnika pana Andrzeja. W tym tygodniu, 1 lutego instytucja będzie obecna ze swoim stoiskiem podczas w Szklarskiej Porębie i Karpaczu. Pierwsze miesiące roku to czas promocji - do początku kwietnia niemal w każdy weekend Stara Kopalnia będzie promować ofertę swoją i Wałbrzycha w miejscowościach górskich oraz na targach turystycznych na stoisku miasta Wałbrzycha.

21 stycznia rozpoczęły się warsztaty origami w Starej Kopalni. Warsztaty związane są z wystawą Marcina Ryczka "Harmony" w Starej Kopalni, która pojawi się 21 lutego. Integralną częścią wystawy będzie 1000 żurawi origami, które powstaną w trakcie warsztatów. Instalacja będzie nawiązaniem do zdjęcia "Hiroshima - Phoenix Rising from the Ashes" i historii dziewczynki Sadako, której tworzenie właśnie tych żurawi dawało nadzieję w chorobie. Niestety nie zdążyła zrobić 1000 żurawi, jednak jej historia zainspirowała inne osoby, które po jej odejściu stworzyły pozostałe żurawie i złożyli na jej grobie. Wydarzenie adresowane jest do uczniów szkół podstawowych. Udział w warsztatach jest bezpłatny, szczegóły na stronie Starej Kopalni. Organizatorami warsztatów i wystawy są: Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Współorganizatorem warsztatów jest Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA, a partnerami warsztatów firmy: Daicel Safety System Europe z Żarowa oraz Toyota Motor Manufacturing Poland z Wałbrzycha.

13 stycznia rozpoczęły się ferie zimowe w Starej Kopalni – bogata oferta zajęć skierowana jest do turystów z całej Polski. Od poniedziałku do piątku grupy zorganizowane mogą skorzystać z bogatej oferty zajęć edukacyjnych i warsztatów ceramicznych oraz udać się na zwiedzanie obiektu. W każdy weekend (do 23 lutego) odbywają się Rodzinne Niedziele – zajęcia edukacyjne i warsztaty, w których może wziąć udział cała rodzina. Bilety dostępne na stronie internetowej Starej Kopalni.

W najbliższych tygodniach kolejne muzyczne wydarzenia w Starej Kopalni – w piątek, 31 stycznia wystąpi Daria Zawiałow – jest z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia. Z kolei 7 lutego w klimatycznej Kawiarni Sztygarówka odbędzie się koncert Karoliny Tuz – wokalistki, kompozytorki i producentki. Jej muzyka to miks soulu, bluesa, muzyki świata, dźwięki, które od pierwszych chwil słuchania stają się bardzo bliskie. Bilety dostępne na www.starakopalnia.pl lub w kasie.

9 lutego Stara Kopalnia po raz kolejny zaprasza na Oscar Nominated Shorts 2020 czyli pokaz najlepszych produkcji krótkometrażowych na świecie, skumulowanych w wyjątkowe doświadczenie filmowe. W programie dwie kategorie: najlepsze krótkometrażowe filmy aktorskie i najlepsze filmy krótkometrażowe animowane. Szczegóły na stronie Starej Kopalni. Pokaz odbędzie się w Kawiarni Sztygarówka o godzinie 18.00 - wstęp wolny.

Dla fanów pająków i skorpionów Stara Kopalnia przygotowała wyjątkową wystawę. Ekspozycja, która będzie się składać z 35 żywych okazów, pozwoli zgłębić wiedzę o niezwykłych stworzeniach oraz zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, rzadko spotykane w życiu codziennym. O każdej pełnej godzinie śmiałkowie mogą potrzymać niegroźnego pająka na ręce, a opiekun wystawy odpowie na wszystkie pytania i zainteresuje ciekawostkami ze świata pajęczaków. Wydarzenie jest biletowane, zakup biletów jest możliwy bezpośrednio przy wejściu na ekspozycję. Wystawa potrwa od 8 lutego do 23 lutego.

W lutym dwukrotnie odbędzie się Nocne Zwiedzanie Starej Kopalni z biesiadą górniczą. Uczestnicy otrzymają specjalny sprzęt w postaci kasku, lampy oraz aparatu ucieczkowego i poznają szczegóły pracy górniczej w podziemiach. Po dwugodzinnych pracach górniczych rozpoczyna się biesiada z poczęstunkiem, muzyką na żywo, wspólnym śpiewaniem oraz górniczymi anegdotami. Oferta skierowana do osób powyżej 16. roku życia. Bilety dostępne online na www.starakopalnia.pl, dostępne terminy: 8 luty oraz 14 luty (specjalna walentynkowa edycja nocnego zwiedzania.)