• Anglicky
Pondělí, 30 Březen 2020
07.03.2014
Aglomeracja Wałbrzyska dzieli się doświadczeniami z samorządami Górnego Śląska

31 stycznia w wałbrzyskim Zamku Książ spotkały się delegacje samorządowców reprezentujących Górny Śląsk i Aglomerację Wałbrzyską.

Inicjatorem spotkania był Przewodniczący Rady Gospodarczej AW Eugeniusz Orłowski. W skład delegacji z Górnego Śląska wchodzili: prof. Zygmunt Frankiewicz - prezydent Gliwic, lider Subregionu Centralnego województwa śląskiego, Adam Neuman - zastępca prezydenta Gliwic, Arkadiusz Czech - burmistrz Tarnowskich Gór, lider obszaru funkcjonalnego „Białego Śląska”, Piotr Skrabaczewski - zastępca burmistrza Tarnowskich Gór i dr Gabriel Tobor - burmistrz Radzionkowa. Aglomerację Wałbrzyską reprezentowali: dr Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha, lider Aglomeracji Wałbrzyskiej dr Roman Szełemej, burmistrz Jedliny -Zdrój Leszek Orpel oraz Eugeniusz Orłowski, Przewodniczący Rady Gospodarczej Aglomeracji.

Celem wizyty była prezentacja projektów oraz dobrych praktyk wypracowanych przez Aglomerację Wałbrzyską. Delegacje samorządowców wymieniły się doświadczeniami w zakresie przygotowań do tworzenia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Pozytywne opinie i chęć nawiązania ściślejszej współpracy zaowocuje w najbliższych miesiącach kolejnym spotkaniem.

News archive »

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.
Odeslání snímku, výhru