Oficjalny Serwis Miasta Wałbrzycha

Zimowy wypoczynek uczniów i harcerzy

Zimowy wypoczynek uczniów i harcerzy

W pierwszym tygodniu ferii uczniowie z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi oraz harcerze 112 Wałbrzyskiej Drużyny Harcerskiej "Awaria" i Wałbrzyskiej Drużyny Starszoharcerskiej "Usterka" przebywali na zimowym wypoczynku w czeskiej Chacie pod Bobri Skalou w miejscowości Janovicki, nieopodal Broumova. Było to 5 dni wspaniałej zabawy, super przygód i niezapomnianych zdarzeń.

Zaczęło się niecodziennie... Po przybyciu do chaty odbyła się Harcerska Msza Polowa odprawiona przez Kapelana Chorągwi Dolnośląskiej ZHP phm. Daniela Rydza. Zimowisko przebiegało pod hasłem "Noc w muzeum", nie obyło się bez gier terenowych, przebieranek, śpiewanek. Podczas pobytu zorganizowana była także wycieczka do Broumova, nocne maratony filmowe i zajęcia dotyczące filmu "Noc w Muzeum". Ciekawostką okazały się
warsztaty z podstaw języka migowego, które zakończyły się przygotowaniem krótkich prezentacji miganych piosenek. Każdy dzień zimowiska rozpoczynał się apelem, podczas którego odczytywane były rozkazy Komendanta Zimowiska pwd. Artura Marlingi. Wieczorem, w cudownej aurze, przy świecach i z gitarą, harcerze spotykali się na wspólnych kominkach i świecowiskach. Odczytywano wówczas fragment "Księgi Jaszczurki", a następnie drużynowy wygłaszał nastrojową gawędę.

Podczas tego zimowiska kilku harcerzy przeżyło jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego harcerza, jakim jest złożenie Przyrzeczenia Harcerskiego i otrzymanie krzyża. Nie obyło się bez niespodzianek. Pierwszą niespodzianką było nadanie tytułu Honorowego Przyjaciela 112 WDH "Awaria" i WDS "Usterka" druhnie Alicji Garwol. Obie drużyny przyjęły w poczet nowych członków. W czwartek na wspólne ognisko podsumowujące cały wyjazd  przybyli rodzice i inni zaproszeni goście, w tym Komendantka Hufca Ziemi Wałbrzyskiej hm. Dorota Turzańska. Wszyscy wrócili szczęśliwi i pełni wrażeń.

tekst: Artur Marlinga, Alicja Garwol