• Czeski
  • Angielski
  • Francuski
  • Niemiecki
  • Polski
Imieniny: Aureli, Malwiny i Zygfryda
sobota, 4 lipca 2020

Ważne

07.03.2014
Dopłacą do wymiany kotła

Miasto Wałbrzych i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zawarło porozumienie w sprawie podjęcia wspólnych działań zmierzających do zastąpienia gazem ziemnym dotychczasowego paliwa stałego wykorzystywanego do celów grzewczych przez mieszkańców Wałbrzycha.

- Wałbrzych po Krakowie jest drugim miastem w Polsce, w którym będziemy realizować ten program. Umożliwiamy mieszkańcom Wałbrzycha pozyskanie środków finansowych stanowiących częściową refundację kosztów zakupu urządzeń grzewczych opalanych gazem ziemnym, instalowanych w miejsce likwidowanych, dotychczasowych źródeł ciepła - mówiła Agnieszka Chmielarz Zastępca Dyrektora Departamentu Handlu Detalicznego PGNiG. - W tym roku przeznaczyliśmy na ten cel 204 000 zł, z czego do wykorzystania przez mieszkańców Wałbrzycha jest 162 000 zł. Jeśli program się sprawdzi zakładamy zwiększenie środków - dodała pani Dyrektor.

-- To kolejny krok do realizacji Programu Zielony Wałbrzych 2020, którego elementem jest Program Ograniczenia Niskiej Emisji. Miasto także dofinansuje konwersję kotłów, nawet do 50% całości kosztów, jednak nie więcej niż 5000 zł. Będziemy uwzględniać wymiany dokonywane już od 1 stycznia 2014 roku. Szczegółowych informacji udziela Biuro Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa wałbrzyskiego Urzędu Miejskiego. - mówił Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Anna Żabska
Asystent Prezydenta Wałbrzycha/ Rzecznik Prasowy
e-mail : anna.zabska@um.walbrzych.pl 
tel. +48 74 66 55 127


Archiwum wiadomości »
Prześlij zdjęcie, zgarnij nagrody
Go to airqualityapp Go to facebook Go to twitter