Oficjalny Serwis Miasta Wałbrzycha

Halowy Turniej Piłkarski Szkół Aglomeracji Wałbrzyskiej 2014

Halowy Turniej Piłkarski Szkół Aglomeracji Wałbrzyskiej 2014

Podsumowanie
W dniach 14 i 16 maja 2014 roku na halach sportowych przy ulicy Ratuszowej i ulicy Wysockiego odbył się halowy turniej piłki nożnej szkół Aglomeracji Wałbrzyskiej. W imprezie wystartowało łącznie 21 drużyn, w których zagrało około 200 piłkarzy.
Dla wielu, zgłasza najmłodszych piłkarzy, był to pierwszy kontakt z nowo wybudowanym obiektem sportowym przy ulicy Ratuszowej.

Szkoły konkurowały w czterech kategoriach wiekowych: klas I-III, klas IV-VI, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

W kategorii klas I-III najpierw rozegrano mecze w dwóch grupach, z których do półfinału awansowały po dwie najlepsze drużyny z grup. W ich gronie znalazły się PSP 21, PSP 28 i PSP 2 z Wałbrzycha, oraz drużyna ze Szczawna Zdroju. Do finału awansowało PSP 21 i PSP 28, z których to pierwsze zapewniło sobie triumf na kilka sekund przed końcem, strzelając bramkę na 1:0. Trzecie miejsce przypadło PSP 2. Mimo młodego wieku, gra pokazywała pełen profesjonalizm i sportowe zacięcie.

W kategorii klas IV-VI konkurowano w grupach, a następnie w fazie pucharowej. Mocna okazała się grupa B, z której awans zapewniły sobie drużyny PSP 37 i PSP 28. W grupie A najlepsi okazali się piłkarze PSP 26 i PSP 30. W półfinałach przepustki do finałów wywalczyli sobie PSP 26 i PSP 37. Trzecie miejsce zajęło PSP 30, drugie PSP 37, a czempionami została drużyna PSP 26.

Z kolei gimnazjaliści zagrali w jednej grupie, każdy z każdym. Bez fazy pucharowej. Emocji i walki na boisku nie brakowało, gdyż liczył się każdy zdobyty punkt i gol. Jak zawsze nie zawiedli faworyci szkolnych turniejów, czyli gimnazjaliści z wałbrzyskiej jedynki, którzy zgłosili do turnieju dwie drużyny. Klasyfikacja końcowa to : Gimnazjum 1 drużyna B, Gimnazjum 1 drużyna A, Gimnazjum 11, Gimnazjum Walim, Gimnazjum 9.

Z powodu przypadających matur tylko dwie szkoły ponadgimnazjalne stawiły się na turnieju: Zespół Szkół nr 7 i Zespół Szkół nr 5. Rozegrano jeden mecz, dwie połowy po 30 minut. Wygrał ZS 7 13:12.
Turniej zorganizowała Fundacja "Z Całego Serca" przy współpracy z centrum sportowo - rekreacyjnym Aqua Zdrój oraz Miastem Wałbrzych i Starostwem Powiatowym w Wałbrzychu. Najlepsi piłkarze z najmłodszych kategorii wiekowych otrzymali wejściówki na zwiedzanie od Zamku Książ.

Dekoracji zawodników dokonali Andrzej Lipiński Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego i członkowie zarządu fundacji: Grzegorz Białas, Anatol Szpur i Paweł Szpur.