Oficjalny Serwis Miasta Wałbrzycha

Informacja prasowa Stara Kopalnia

Informacja prasowa Stara Kopalnia

W związku z ogłoszoną decyzją Ministra Zdrowia i wprowadzeniem na terenie całego kraju następnych obostrzeń związanych z epidemią, Stara Kopalnia w Wałbrzychu w dniach 20 marca – 9 kwietnia 2021 r. jest zamknięta dla turystów. Dostępny będzie teren zewnętrzny w godzinach 8.00-18.00, gdzie znajdują się zabytkowe maszyny górnicze. Zakupione bilety na zwiedzanie oraz planowane wydarzenia można zwrócić. Centrum Obsługi Zwiedzających jest dostępne mailowo: recepcja@starakopalnia.pl oraz telefonicznie: 74 667 09 70.

W czasie ponownego zamknięcia Stara Kopalnia zaprasza do skorzystania z bogatej oferty online. Dostępna jest oferta edukacyjna skierowana zarówno do dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Do wyboru są takie zajęcia jak „Mechaniczna Kopalnia” czy „Wokół tradycji górniczych”. Szczegóły znajdują się na stronie www.starakopalnia.pl.

Na stronie obiektu znajduje się też specjalna zakładka „Zostań w domu ze Starą Kopalnią”, gdzie znajdują się wirtualne zwiedzanie oraz spacery po wystawach. Dostępne są także prezentacje dotyczące działania maszyn górniczych, krzyżówki, rebusy oraz instruktaże jak wykonać czako z papieru lub stworzyć żurawia techniką origami.

Na Facebook’u Starej Kopalni codziennie publikowane są materiały z ciekawostkami górniczymi. Co drugi wtorek o godzinie 16.00 instytucja zaprasza na Spotkanie ze sztuką w formie online, a co drugi czwartek, również o godzinie 16.00, na opowiadania muzealników w cyklu „Górnicze Historie”.
W najbliższym czasie odbędzie się także live z górnikami oraz warsztaty świąteczne w formie online.

Dla interesantów Stara Kopalnia będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Zalecany jest wcześniejszy kontakt mailowy lub telefoniczny (e-mail: sekretariat@starakopalnia.pl, tel. 74 667 09 00).

O wszelkich zmianach instytucja będzie informować na bieżąco w mediach społecznościowych oraz na stronie www.starakopalnia.pl.