Oficjalny Serwis Miasta Wałbrzycha

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, 1 grudnia 2014 r., o godz. 12.30, w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, odbędzie się konferencja pn.: ”Wpływ rehabilitacji na jakość życia osób niepełnosprawnych od Juniora do Seniora”.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych jest okazją na zwrócenie uwagi na codzienne, życiowe problemy osób dotkniętych różnego rodzaju niepełnosprawnością, a także promowanie działań na rzecz ich pełnej integracji w społeczeństwie.
Konferencja odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Wałbrzycha dr Romana Szełemeja.

W programie obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, 2 grudnia w Galerii Victoria, w godz. od 12.00 do 18.00, zorganizowana zostanie wystawa sprzętu rehabilitacyjnego, połączona z prezentacją dorobku artystycznego osób niepełnosprawnych.