Oficjalny Serwis Miasta Wałbrzycha

Międzynarodowy Dzień Rodzin

Międzynarodowy Dzień Rodzin

W dniu 15 maja po raz dwudziesty obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Honorowy patronat nad tym świętem objęła Para Prezydencka. W liście wystosowanym z tej okazji do samorządów, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i firm prywatnych, kosciołów i mediów Anna i Bronisław Komorowscy zaapelowali do wszystkich, którym na sercu leży dobro rodzin, o wspólne tworzenie dobrego klimatu dla rodziców i dzieci w Polsce

Jedną z inicjatyw Miasta Wałbrzycha wpisujących się w apel Pary Prezydenckiej dotyczący tworzenie warunków sprzyjających realizacji przez młodych ludzi marzeń o własnej rodzinie jest Program Wałbrzyska Karta Rodzina 3 Plus, mający na celu wprowadzenie zintegrowanego systemu preferencji dla wałbrzyskich rodzin wielodzietnych.

Inauguracja Programu nastąpi 15 maja 2014 r. o godz. 13:00 na wałbrzyskim Rynku.
W tym dniu zostanie wręczonych około 300 kart pierwszej grupie uczestników Programu. Nabór wniosków o wydanie karty jest realizowany w sposób ciągły, stąd też zachęcamy wszystkie rodziny wielodzietne do wystąpienia o przyznanie karty do Urzędu Miejskiego. Szczegółowe informacje oraz lista aktualnych Partnerów Programu dostępne są na stronie internetowej miasta www.walbrzych.eu w zakładce Program Wałbrzyska Karta Rodzina 3 Plus.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin pragnę złożyć wszystkim wałbrzyskim rodzinom wyrazy szacunku i podziękowania za podjęty trud założenia rodziny i wychowania dzieci. Rodzina to szansa na spełnienie własnych marzeń i realizację planów. Wzajemna pomoc rodziców, partnerstwo w wychowaniu dzieci, dzielenie trosk i radości życia codziennego sprzyjają poczuciu bezpieczenstwa i satysfakcji z upływającego czasu. Rodzina to nie tylko obowiązek, to przede wszystkim szansa przeżycia pełnego radości i owocnego życia.

Roman Szełemej
Prezydent
Miasta Wałbrzycha