Oficjalny Serwis Miasta Wałbrzycha

Minister Sportu otworzył Integracyjne Centrum Sportu Podzamcze w Wałbrzychu

Minister Sportu otworzył Integracyjne Centrum Sportu Podzamcze w Wałbrzychu

Minister Sportu Andrzej Biernat, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski i Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej dokonali uroczystego otwarcia Integracyjnego Centrum Sportu Podzamcze w Wałbrzychu.

Przy Szkole Podstawowej nr 26 w Wałbrzychu powstały wielofunkcyjne boiska do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, skocznia w dal, rzutnia do pchnięcia kulą, kort tenisowy, bieżnia lekkoatletyczna. Cały obiekt oświetlono, zainstalowano moinitoring. Przestrzeń została ogrodzona, wybudowano parkingi i drogę wewnętrzną. Koszt miejskiej inwestycji to ponad 4 miliony zł. 350 000 zł przekazał Urząd Marszałkowski w ramach programu "Dolny Śląsk dla Królowej Sportu".

- Jestem zachwycony Wałbrzychem, zarówno jego lokalizacją, pięknem architektury i przedsiębiorczością mieszkańców - mówił Minister Sportu, Andrzej Biernat – Prezydent przedstawił mi także plany na odbudowę stadionu na Nowym Mieście, na pewno znajdą się na ten cel środki, w których pozyskaniu pomogę. Mam nadzieję, że ten obiekt będzie służył przyszłym pokoleniom sportowców.

W trakcie wizyty w Wałbrzychu Minister Biernat miał okazję zobaczyć nowe boiska, które powstały w ostatnim czasie przy innych wałbrzyskich szkołach , a także obejrzeć stadion na Nowym Mieście. Wniosek o środki na jego odbudowę został już złożony w Ministerstwie. Na temat wagi tego obiektu dla miasta dyskutowano z Ministrem na spotkaniu z Radą Sportu przy Prezydencie Wałbrzycha.