Oficjalny Serwis Miasta Wałbrzycha

NIEPOPRAWNY RECYKLING

W dniu 3 października, tuż po godzinie 12:30 do siedziby komendy straży miejskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące wyrzucania odpadów po recyklingu pojazdu. Na miejsce udał się patrol interwencyjny, który potwierdził zgłoszenie.

Zgłoszenie dotyczące wyrzucania części samochodowych w sobotnie przedpołudnie w dzielnicy Podgórze potwierdził patrol interwencyjny. Pomimo podjęcia natychmiastowej działań na miejscu nie zastano sprawcy. Po dokładnych oględzinach miejsca zdarzenia oraz obszernego rozpytania wśród mieszkańców okazało się, że jeden z nich zdążył sfotografować telefonem komórkowym moment, w którym nieczystości zostały wyrzucone. Na zdjęciu wyraźnie widać było pojazd oraz sprawców w/w wykroczenia. Co ciekawe na fotografii widoczne też było pocięte nadwozie pojazdu. Strażnicy podejmujący czynności na miejscu doszli do wniosku, że sprawcy będą chcieli sprzedać złom na skupie. Udali się do pobliskiego skupu złomu, gdzie zidentyfikowali poszukiwany pojazd wraz z kierowcą. Sprawca po okazaniu mu zdjęć przyznał się do zarzucanego mu czynu w związku z czym został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz zobligowany do uprzątnięcia zanieczyszczonego terenu. Podczas ponownej kontroli terenu na miejscu zastano porządek, a do siedziby straży miejskiej wpłynął stosowny dokument potwierdzający utylizację zebranych śmieci.

W tym przypadku prawidłowa postawa mieszkańców oraz wnikliwość strażników miejskich doprowadziła do likwidacji nielegalnego wysypiska śmieci i ukarania sprawcy.