Oficjalny Serwis Miasta Wałbrzycha

Rusza konkurs poetycki "Słowa, dobrze, że jesteście"

Rusza konkurs poetycki "Słowa, dobrze, że jesteście"

"Republika Marzeń Mimo Wszystko" Fundacji Anny Dymnej ogłasza III Ogólnopolski Konkurs Poezji Osób Niepełnosprawnych "Słowa, dobrze, że jesteście". Zgłoszenia można przesyłać do 23 marca 2014 roku w konkursie mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne powyżej 16 roku życia. Podobnie jak podczas ubiegłorocznej edycji, prace oceniane będą w dwóch kategoriach: osób z niepełnosprawnością intelektualną i osób z pozostałymi rodzajami niepełnosprawności.

Wiersze oceni jury, w którym zasiądą: Anna Dymna, Janka Graban, Józef Baran, Leszek A. Moczulski i Adam Ziemianin.

- Drodzy Przyjaciele, rozpoczynamy trzecią edycję konkursu poezji "Słowa, dobrze, że jesteście". Podzielcie się z nami swoimi słowami. Zaproście nas w swoją podróż. Nagrodzimy tylko kilka osób, ale przeczytamy wszystko, co do nas wyślecie. Z góry dziękuję Wam za każdy wiersz. Czekamy na Wasze słowa - apeluje Anna Dymna, zachęcając do udziału w konkursie.

- Słowa to największy przyjaciel człowieka. Jesteśmy jedynymi istotami, które otrzymały to misterne narzędzie. Możemy dowolnie z tego skarbu korzystać. Jeśli nas coś boli, jeśli się czegoś boimy, gdy tak bardzo czegoś pragniemy, gdy za czymś tęsknimy, gdy jesteśmy samotni, bezradni, pomaga nam właśnie Słowo. (…) Wystarczy to słowo wypowiedzieć, napisać i podzielić się nim, jak chlebem,
z drugim człowiekiem. To bardzo pomaga żyć - podkreśla Anna Dymna.