Oficjalny Serwis Miasta Wałbrzycha

Światowy Dzień Choroby Parkinsona

Regionalne Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona im. św. Jana Pawła II w Wałbrzychu wraz z Akademią Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa oraz Prezydentem Miasta Wałbrzycha Romanem Szełemejem zapraszają na obchody Jubileuszu XXV- lecia Stowarzyszenia.

W ramach przygotowanego programu w dniu 11-04-2024 r. o godz. 9:00 odbędzie się msza święta w Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego w Wałbrzychu (Podzamcze).

Po mszy w Hotelu Maria członkowie Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście spotkają się na uroczystym obiedzie oraz obejrzą przygotowaną na tę okoliczność prezentację albumu z historiami członków stowarzyszenia o chorobie Parkinsona.

W kolejnym dniu obchodów tj. 12-04-2024 r. zapraszamy na Akademię Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa, gdzie w godz. od 12:00 do 15:00 odbędą się wykłady lekarzy i ekspertów na temat choroby Parkinsona, jej objawów, leczenia i rehabilitacji:

• Prof. Sławomir Budrewicz (USK we Wrocławiu) : „Choroba Parkinsona epidemiologia, objawy kliniczne oraz etapy choroby”

• Dr. n. med. Paulina Konieczna (USK we Wrocławiu) : „Leczenie choroby Parkinsona we wczesnym okresie”

• Lek. Viktoria Vashchuk (USK we Wrocławiu) : „Leczenie zaawansowanej choroby Parkinsona”

• mgr Paulina Augustyn (dietetyk kliniczny) „Dietoterapia pacjentów chorych na Parkinsona -praktyczne wskazówki”

• Marta Grzegorczyk (fizjoterapeuta) –„Rehabilitacji w chorobie Parkinsona”

• Patryk Giedo (Neuromedi) „Pokaz Kombinezonu Mollii”

W godz. od 12:30 do 17:00 odbędą się również sesje konsultacyjne z lekarzami specjalizującymi się w leczeniu choroby Parkinsona oraz warsztaty i zajęcia edukacyjne dla uczestników, które pomogą zrozumieć i radzić sobie z chorobą Parkinsona:

• konsultacje lekarzy neurologów

• przegląd leków (na podstawie przyniesionych leków i zażywanych ziół suplementów – lub wykazu)

• konsultacje z fizjoterapeutą

• analiza składu ciała