Zaproszenie do prezentacji

I EDYCJA

Michał DROHOMIRECKI

Eugeniusz SKARUPA

TYWOREK

Marek KUNCER

Karolina WRÓBLEWSKA

Marcin JAGIELLICZ

Rafał MYSIOR

Kazimierz KOZAKIEWICZ

Kazimierz SZYMELA

Krzysztof ADAMCZYK

Karolina CHOCHOL

II EDYCJA

Wyniki losowania II edycji

Marcin DURCZAK

Bolesław BRZUCHACZ

Marek HENCZKA

Tomasz CHYZIŃSKI

Monika JUCHNIEWICZ

Ewa KOKOSZKA

Marek BACHMATIUK

III EDYCJA

Wyniki losowania III edycji

Takis MAKANDASIS

Barbara MALINOWSKA

Katarzyna GIELEC

Wiesław ŻYWICKI

Danuta GÓRALSKA-NOWAK

Lila KONAT

IV EDYCJA

Janusz BARTKIEWICZ

Joanna KOSTRZEWSKA

Tomasz NASIÓŁKOWSKI

Maria KRAJEWSKA

V EDYCJA

Zaproszenie do prezentacji

Liliana GRONUŚ

Estera GRABARCZYK

Paweł GÓRECKI

Margareta PELESZ

Kamila SKRUSZENIEC

 

    Wałbrzyszanie i ich pasje

 

Liliana Gronuś

– wałbrzyszanka , technik ceramik, poetka należy do Stowarzyszenia Autorów Polskich, a także do polsko-czeskiej grupy poetów pogranicza. Jej wiersze ukazały się min. w zbiorach poetyckich i tłumaczone na czeski. Swoje obrazy malowane guzikami prezentowała podczas wieczorków poetyckich na spotkaniach z kuracjuszami w Domu Zdrojowym w Szczawnie -Zdroju. 

Pierwszą dużą wystawę miała wiosną 2008 r w Galerii Wód Mineralnych w Szczawnie -Zdroju. W czerwcu 2008 odbyła się wystawa w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu. Jesienią 2008 w Galerii na Pięterku w Jedlinie -Zdroju. W styczniu 2009 wystawa w Galerii na Piętrze w Stowarzyszeniu Civitas Christiana w Wałbrzychu, którego jest członkiem. W marcu 2009 wystawa w Civitas Christiana we Wrocławiu.

Od kwietnia do września 2009 wystawa gościła w Muzeum Rekordów i Osobliwości w Rabce -Zdroju. Tu Pani Liliana otrzymała Certyfikat za unikalną w skali światowej kolekcję obrazów i tym samym trafia do Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości. W czerwcu 2010 autorka uczestniczyła w wystawie zbiorowej w obsadzie międzynarodowej w Galerii pod Aniołem w MOK w Rabce -Zdroju, gdzie jako gość specjalny prezentowała obrazy i wiersze inspirowane pięknem bursztynu. Muzeum Rekordów i Osobliwości w Rabce -Zdrój wyeksponowało „Guzikową Orkiestrę” jako wystawę stałą. W 2010 otrzymuje stypendium Prezydenta Miasta Piotra Kruczkowskiego. Obrazy prezentuje na licznych spotkaniach w szkołach i bibliotekach w Wałbrzychu i we Wrocławiu. Gości na antenie wielu telewizji publicznych i Polskiego Radia – Lato z Radiem. Na 41 obrazach ręcznie przyszyła 68 000 guzików. Trwają prace nad wpisem do Światowej Księgi GINNESSA . 
   Copyright © 2006 - 2011 WAŁBRZYCH moje miasto

strona główna  |  dodaj do ulubionych  |  do góry  |