Zaproszenie do prezentacji

I EDYCJA

Michał DROHOMIRECKI

Eugeniusz SKARUPA

TYWOREK

Marek KUNCER

Karolina WRÓBLEWSKA

Marcin JAGIELLICZ

Rafał MYSIOR

Kazimierz KOZAKIEWICZ

Kazimierz SZYMELA

Krzysztof ADAMCZYK

Karolina CHOCHOL

II EDYCJA

Wyniki losowania II edycji

Marcin DURCZAK

Bolesław BRZUCHACZ

Marek HENCZKA

Tomasz CHYZIŃSKI

Monika JUCHNIEWICZ

Ewa KOKOSZKA

Marek BACHMATIUK

III EDYCJA

Wyniki losowania III edycji

Takis MAKANDASIS

Barbara MALINOWSKA

Katarzyna GIELEC

Wiesław ŻYWICKI

Danuta GÓRALSKA-NOWAK

Lila KONAT

IV EDYCJA

Janusz BARTKIEWICZ

Joanna KOSTRZEWSKA

Tomasz NASIÓŁKOWSKI

Maria KRAJEWSKA

V EDYCJA

Zaproszenie do prezentacji

Liliana GRONUŚ

Estera GRABARCZYK

Paweł GÓRECKI

Margareta PELESZ

Kamila SKRUSZENIEC

 

    Wałbrzyszanie i ich pasje

 

Tomasz Nasiółkowski
podróżnik i meteorolog z Wałbrzycha

nasiolkowski@gmail.com 
www.nomads.world.prv.pl  
www.przewodnik-sudecki.pev.pl  

 

Witam Państwa,

Miłość do podróży odziedziczyłem po dziadku - kolejarzu. Co rano wyruszał ze stacji Wałbrzych Główny w nieznany świat, a ja z zapartym tchem słuchałem jak po powrocie recytował miejscowości mijane na trasie. Od tych opowieści zrodziło się moje zafascynowanie mapami i ciekawość co kryje się za Górami Wałbrzyskimi.

Początki
Swoje pierwsze kroki na sudeckich szlakach postawiłem po wstąpieniu do Szkolnego Klubu Turystycznego. Pasją chodzenia po górach zarazili mnie nauczyciele i opiekunowie koła: dwóch anglistów i geograf. Pierwsze lata górskich wędrówek zaowocowały dokładnym poznaniem Sudetów, zdobyciem uprawnień Młodzieżowego Organizatora Turystyki oraz reprezentowaniem Dolnego Śląska w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Turystyczno-Krajoznawczym.

Studia
Gdy trafiłem na studia geograficzne na Uniwersytecie Wrocławskim, moja pasja podróżnicza zaczęła się szybko i dynamicznie rozwijać. Zacząłem podróżować na własną rękę w coraz to dalsze i bardziej egzotyczne regiony. W przeciągu 5 lat odbyłem wiele podróży po Polsce, Europie i Azji, nie zapominając przy tym o Sudetach, które zajmują szczególne miejsce w moim sercu. Szczególnie upodobałem sobie kierunki wschodnie takie jak Kaukaz, Jakucja na dalekiej Syberii, góry Azji Centralnej czy Ałtaj. Udało mi się także zawędrować w regiony polarne na Spitsbergen, gdzie realizowałem projekt badawczy do swojej pracy magisterskiej. Z prowadzonych przeze mnie statystyk wynika, że w tym czasie średnio w roku odbywałem ok. 40 wyjazdów, spędzając 140 do 160 dni w podróży, a więc niemal połowę każdego roku byłem w drodze. W międzyczasie zdobyłem uprawnienia przewodnika sudeckiego i okazjonalnie oprowadzałem grupy po naszych górach.

Wielka Podróż
Po zakończeniu studiów postanowiłem wyruszyć z podróż życia i wraz z Emilią Maciejczyk wędrowaliśmy przez 523 dni po Eurazji. W tym czasie przebyliśmy ponad 100 000 km, odwiedziliśmy 40 państw (Bałkany, Bliski Wschód, Zakaukazie, Indie, Azję Południowo-Wschodnią, Pacyfik oraz Chiny). Chodziliśmy po najwyższych górach świata - Himalajach i Karakorum, tym samym spełniając marzenia.

Moja druga miłość - Śnieżka
Po powrocie do Polski (czerwiec 2009) udało mi się znaleźć pracę w moim wyuczonym i wymarzonym zawodzie - pracuję, jako meteorolog w Wysokogórskim Obserwatorium Meteorologicznym na Śnieżce, czyli na najwyższym szczycie Sudetów. Dzięki temu w dalszym ciągu realizuję moją pasję, bo w górach przebywam prawie pół miesiąca. Królowa Sudetów stała się moim drugim domem. A co z podróżami? Na pewno będą trwać, bo chęć odkrywania nowych horyzontów nigdy we mnie nie zgaśnie.

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   

 


 
   Copyright © 2006 - 2011 WAŁBRZYCH moje miasto

strona główna  |  dodaj do ulubionych  |  do góry  |